Umbria tájain-Az Utas és holdvilág és Don Matteo nyomában-Gubbio-Perugia-Assisi-Spello-Cortona
Társasutazásaink|Társasutazásaink
| Jellemzők | |
| Ország | Olaszország |
|---|---|
| Időpont | 2026.augusztus 24-27. |
| Utazás | autóbusz |
| Elhelyezés | Hotel |
| Ellátás | félpanzió |
Umbria, az "Olaszország zöld szíveként" ismert régió. Noha híres szomszédainak, például Toszkánának az árnyékában fekszik, Umbria olyan kincseket rejt, amelyek felfedezésre várnak - festői hegyi városok, középkori erődök, buja tájak és gazdag kulturális múlt. Ez a régió elmerül a múltban, miközben lehetőséget nyújt arra, hogy a tömegturizmus nélkül élvezze az autentikus olasz életstílust.
1.nap: Indulás a kora reggeli órákban Szombathelyről (felszállási lehetőség Körmenden). Folyamatos utazás rövid megállókkal, majd érkezés az Umbria régióban található, Trasimeno-tó közelében fekvő szálláshelyünkre. Vacsora előtt sétálgathatunk Olaszország egyik legnagyobb tavának partján. Vacsora,szállás. (3 éj)
2.nap: Reggeli után a festői hegyoldalban megbújó Gubbio városába utazunk. A középkori település bővelkedik a legendákban, többek között Szent Ferenc és a gubbioi farkas találkozása is itt következett be, valamint híres magyar írónk Szerb Antal is bejárta a környéket, említést téve a két ajtóval rendelkező házakról. Az író Utas és holdvilág című regénye nagyrészt Gubbio városában játszódik. A településen forgatták a híres olasz tévésorozatot, a Don Matteo-t is.Városnéző sétánk alkalmával érintjük a Keresztelő Szent János templomot, a Piazza Grande-t és a Palazzo dei Consoli épületét. Rövid szabadidő a festői kisvárosban, majd Gubbio után utunk Perugia -ba vezet, ahol először is mozgólépcsőre szállunk, majd megnézzük az eredeti földalatti várost, a belvárosban a fenséges San Lorenzo Dómot, a csodálatos Fontana Maggiore reneszánsz szökőkutat, a Városházát, a Palazzo dei Priori-t, sétálunk csodálatos a középkori utcákon és gyönyörködünk a kilátásban, letekintve a festői völgyre. Perugia városa a csokoládé és a középkori építészet fellegvára, ahol városnézés után meglátogatjuk a Baci Perugina csokigyárat és megkóstoljuk az olaszok egyik leghíresebb csokoládéját.
3.nap: A reggeli után első megállónk az ország egyik legcsodálatosabb természeti jelensége, a Marmore-vízesés. A Terni városától csupán néhány kilométerre fekvő Marmore-vízesés egyszerre testesíti meg a gyönyörűséget és a természet döbbenetes erejét, ahogyan 165 méteres összmagasságával három „lépésben” zuhan bele a Nera folyó vizébe. Továbbutazunk a festői Spello-ba, a virágok városába. A Santa Maria Maggiore templom megtekintése után kedvükre bolyonghatunk a belváros főterén, megtekinthetjük a Porta Venere-t vagy megkóstolhatjuk a helyi gasztronómia kiemelkedő fogásait. (porchetta,strangozzi,helyi borok)
Következő úticélunk a ferences rend megalapítójának, Szent Ferencnek a városa, a műemlékekben gazdag Világörökség részévé nyilvánított, fenséges Assisi, ahol megismerjük Assisi Szent Ferenc életének csodás útját. A 400 m magasságban, a domboldalban fekvõ város leghíresebb látnivalója a Szent Ferenc-bazilika, ahol a szent sírja ill. csodálatos Giotto freskók láthatóak. Barangolunk a rengeteg régi kis lakóház és kedves palota között, majd visszautazunk szálláshelyünkre.
4.nap: Reggeli után kijelentkezés a szállodából, majd indulás hazafelé. Hazaútban megállunk Cortona-ban, amely máig őrzi autentikus középkori hangulatát. A mai arculata teljes egészében 1200-1500 között alakult ki, és a falakon belül csak középkori épületek találhatók. Ismertségét az Élet szép, és a Napsütötte Toszkána filmeknek köszönheti. Rövid városnéző séta, majd szabadidő a központban. Érkezés Szombathelyre az éjféli órákban.
Utazás: légkondicionált autóbusszal
Elhelyezés: zuhanyzós kétágyas szobákban
Ellátás: félpanzió (reggeli és vacsora)
Egyágyas felár: 59.900 Ft
Részvételi díj: 239.900 Ft/fő
A részvételi díj tartalmazza az utazást, a szállást félpanzióval és az idegenvezetés költségét.
Az ár nem tartalmazza az útlemondási és BBP (betegség-baleset-poggyász) biztosítást (9.900 Ft/fő), valamint a belépőket.











