Nagy Vietnámi körutazás- Barangolás Észak-, Közép- és Dél-Vietnámban- Új program!
Repülős utazások|Társasutazásaink|Társasutazásaink
Jellemzők | |
Ország | Vietnám |
---|---|
Időpont | 2026.március 6-17. |
Utazás | repülő |
Elhelyezés | Hotel, Hajó |
Ellátás | reggeli |
Nagy Vietnámi körutazás-
Barangolás Észak-, Közép- és Dél-Vietnámban
2026. március 6-17.
12 nap/9 éjszaka
Fedezzék fel Velünk Vietnám különös világát, mely egyszerre ősi és fiatal ország. A több ezer éves ősi kultúrák egzotikus emlékei, évszázados hagyományok szövik át a mindennapi életet, mely modern és fiatalos. Hanoi és Saigon nyüzsgő nagyvárosa felhőkarcolókkal, zsibongó forgatágával a túristák kedvence. A pagodákból kiszűrődő mantrázások a fütőlgők illata, mind megtalálható ebben az álomszerű világban, ahol a rizsföldeknek a türkízkék tenger szab határt. A természeti kincsek felfedezése mellett páratlan gasztronómiai élvezeteknek hódolhatunk a pikáns konyhaművészet hazájában, miközben megcsodáljuk a Halong-öböl, a Mekong-deltáját, Hué császárvárosát és Hoi An varázslatos hangulatát.
Utazás az Emirates menetrendszerinti járatával Bécsből:
Odaút:
EK128 2026.március 6. Bécs-Dubai 14:55-23:25
EK394 2026.március 7. Dubai-Hanoi 03:40-12:40
Visszaút:
EK393 2026.március 16. Hanoi-Dubai 23:55-04:25
EK127 2026.március 17. Dubai-Bécs 08:55-12:25
Szombathelyről autóbuszos transzfer a Schwechat-i repülőtérig és vissza.
Szállás:Száradföldön Hotel 4*, Hajón 5 *
Ellátás: program szerint
Programleírás:
1.nap 2026.március 6.: Utazás az Emirates menetrendszerinti járatával Dubai-i átszállással Hanoi-ba.
2.nap 2026.máricius: 7.: Érkezés Hanoi-ba, ahol elfoglaljuk a szállásunkat. Az első Vietnámban töltött napon próbálunk akklimatizálódni a nyüzsgő, belvárosi forgataghoz, ami egy európai ember számára kihívásokat tartogat. Ellátogatunk a népszerű éjszakai piacra, ahol fakultatív vacsora lehetőség a kis ételárusok egyikénél. Szállás: Hanoi holtel 4*
3.nap 2026.március 8.: Reggeli a szállodában, majd Hanoi fő látnivalóit keressük fel: Ho Chi Minh Mauzóleum Park, Irodalom Temploma, Egyoszlopos Pagoda, vasút utca, ahol lehetőség nyílik megkóstolni a híres tojásos kávét is. A program során elfogasztunk egy helyi különleges ebédet is.
4 nap 2026. március 9.: Reggeli után indulás a világörökség részének nyilvánított Halong-öbölbe. Dél körül hajóra szállunk és ebédünket, már a fedélzeten költjük el. Délután hajózás az öbölben, mely kis szigetekről, különleges formájú mészkősziklákról, barlangjairól híres. Este a hajó lehorgonyoz a karsztok közelében, tiszta időben csodálatos naplementében lehet részünk. Szállás, vacsora a fedélzeten 5*
5. nap 2026.március 10.: Reggeli előtt lehetőség lesz elsajátítani a Tai Chi alapjait, majd fakultatív barlang látogatás. Miközben visszafelé hajózunk a kikötőbe a fedélzetről csodálhatjuk meg a kisebb szigeteket és a halászfalvakat. Kiszállás után transzfer a Hanoi repülőtérre és repülés Hué-be.
Repülőjárat:
VN 1545 2026.március 10. Hanoi-Hue 16:30-17:45
Érkezés után transzfer a szállodában. Szállás Hué-ban Hotel 4*
6. nap 2026. március 11.: Reggeli után a volt császári főváros Hué látnivalóival ismerkedünk: a császári citadella, a Thien Mu Pagoda, hajózunk a Parfüm folyón. Ebéd után megismerkedünk a füstölőkészítés fortélyaival és felkeresünk egy híres császári sírhelyet is.
7.nap 2026.március 12.: Reggeli után transzfer Hoi An felé. Útközben felkeressük a híres Márvány hegyet, ebéd, majd érkezés a szállodában a délutáni órákban. Este séta a belvárosban. Szállás Hoi An Hotel 4*
8.nap 2026.március 13.: Reggeli után városnézés Vietnám kiemelkedő műemlékvárosába Hoi An-ba. Séta a nagy múltú gazdag kereskedőváros kereskedőváros francia-kínai-japán stílusú óvárosában.
9.nap 2026.március 14.: Felkeressük Vietnám középkori romvárosát a Champa Királyság ősi központját, a My Son 10. századi templomegyüttest, majd a Ba Na-hegység különleges „kezes hídját”, majd transzfer a repülőtérre, majd utazás Saigonba (Ho Chi Minh City). Szállás Saigon-ban Hotel 4*
Repülőjárat:
VN 141 2026.március 14. Danang-Ho Chi Minh City 18:40-20:10
10.nap 2026. március 15.: Reggeli után indulás Ázsia legnagyobb folyami deltájának, a Mekong-delta felfedezésére: hajózás, trópusi gyümölcskert látogatás, gyümölcskóstolás, helyi kézműves műhelyek, csónakázás a csatornán. A nap folyamán helyi különleges ebédet is elfogyasztunk, majd utázás vissza a szállodába.
11.nap 2026. március 16.: Reggeli után Saigon látnivalóival ismerkedünk: Notre Dame katedrális (kívülről), Posta hivatal, Újraegyesítési Palota, Központi Piac, majd transzfer a repülőtérre.
12.nap: 2026. március 17.: Érkezés Bécsbe a déli, Szombathelyre a délutáni órákban.
A programok vagy programnapok sorrendre az időjárás vagy egyéb okok miatt változhat, erről az utasokat a csoportkísérő az utazás során tájékoztatja!
Egyes látnivalók esetében szükséges megfelelő testet takaró ruházat, mely fedi a vállakat (kendő vagy hosszú újjú felső) illetve térdet takaró hosszú szoknya vagy nadrág.
Előfoglalási részvételi díj 2025.szeptember 30-ig kétágyas szobában: 1.250.000,-Ft/fő
Egyágyas felár: lekérésre
A részvételi díj tartalmazza: a repülőjegyet illetékkel és adókkal együtt, a szállást 8 éjszakát 4*-os szállodákban reggelivel, 1 éjszaka szállást a Halong-öbölben a hajózás alkalmával teljes ellátással italfogyasztás nélkül, a felsorolt programokat és ezek során 5 alkalommal ebédet italfogyasztás nélkül, a belépőjegyeket a programokon, fejenként 1 db 25 kg-os feladható bőröndöt és 1 db 7 kg-os kézipoggyászt (belföldi járaton 23 kg-os feladható bőrönd), az Emirates járatán a fedélzeti főétkezéseket és italfogyasztást, helyi transzfereket a programok során és az autóbuszos transzfert a repülőtér és a szálloda között, a hajós transzfert a kikötők és a szállodák között, a helyi idegenvezető és a csoportkísérő költségeit.
A részvételi díj nem tartalmazza: : a transzfereket (Szombathely – Bécs – Szombathely) 29.900,-Ft/fő, a Stornó és BBP biztosítást (önrészmentes születési dátumok ismeretében). A Stornó biztosítás ajánlott, a BBP biztosítás kötelező. A vízumot (15.000,-Ft/fő előre fizetendő ügyintézéssel), a felsoroltakon kívüli további étkezéseket, italfogyasztást, kötelező borravalót (50,- USD/fő a helyszínen fizetendő).
Beutazási feltételek:
Az útlevél érvényessége minden esetben legalább 6 hónappal kell, hogy meghaladja a Vietnámból tervezett elutazás időpontját! Felhívjuk a figyelmet arra, hogy az útlevél érvényességi idejére vonatkozó fent említett szabályt a délkelet-ázsiai térség valamennyi országa alkalmazza, így amennyiben körutazásra indul, annak tervezése során figyelembe szükséges venni valamennyi érinteni kívánt országba való be-, illetve kiutazást.
Vízum:
Felhívjuk az utazók figyelmét arra, hogy normál, magánútlevéllel rendelkező magyar állampolgárok Vietnámba történő beutazásához a Vietnámi Szocialista Köztársaság illetékes hatósága által kiállított vízum szükséges, amely nem igényelhető csak előzetesen igényelhető.
Jelentkezés és előlegfizetés 2025. szeptember 30-ig a szabad helyek függvényében!